Úgy döntöttünk kiruccanunk Indiába egy pár napra, ha már ilyen közel lakunk hozzá. Az indulás nem volt zökkenőmentes, ugyanis 2 nappal előtte Zorka, 1 nappal előtte meg Luca betegedett le, de a csodabogyóinkkal és csodaspraynkel mindenki készenállt az indulásra aznap reggel.
1. nap Delhi
Delhi két részre van osztva, Régi Delhi és Új Delhi. Először Qutab Minar tornyot látogattuk meg Új Delhiben. 234 láb magas torony, egyik legmagasabb egyedülálló torony a világon.
Ennek a gyönyörű épületnek a kertjében mi kértünk meg egy csoport diáklányt, hogy hadd fényképezzük le a lányainkat velük. Addig a mi lányainkkal akartak állandóan pózolni, ami az elején érdekesnek tűnt, de a 100. alkalommal már kezdték elveszíteni türelmüket.
Elmentünk az India Kapu mellett, amit az első világháborúban elesett katonák emlékére építettek.
Délután a Jama Masjid Mecsethez vitt utunk Régi Delhiben. 25000 fohászkodó tud egyszerre imádkozni ennek a mecsetnek az udvarán. Lenyűgöző!
A gyerekek alig várták, hogy a Rickshaw-t kipróbáljuk, ami egy nagyon hasznos jármű abban az óriási forgalomban. Amikor a vezető bácsink teljesen szembement a forgalommal, Luca megkérdezte tőlem:” Ez most komoly, Anya?” Igen, teljesen komoly volt.
2. nap Agra
Másnap reggel 4 órai autókázás után megérkeztünk Agraba, Taj Mahal városába. Ez a gyönyörű épület Abu Dhabi Mecsetre emlékeztettett engem, majd nemsokára kiderül, hogy miért.
A vezető fiúnk Taj Mahal után elvitt minket egy műhelybe, ahol megmutatták hogyan készül ennek a gyönyörű épületnek a diszítése. Kivájják a kemény márványból a virág formáját, speciális ragasztóval megkenik és a virág szirmait egyenként helyezik vissza az kívánt, megfelelő részbe. Nem festve van. Óriási türelem és kézügyesség kell hozzá. Amikor Abu Dhabiban épült a nagy mecset, 200 indiai kézműves dolgozott pár évig, míg elkészült a mecset diszítése.
3. nap Jaipur
5 órai autóút után megérkeztünk Jaipurba. Az úton odafele azonban megálltunk egy régi, szép és érdekes kútnál, amit 1000 éve építettek.
Jaipurban aznap délután elmentünk a Jantar Mantar napóra múzeumba. A vezetőnőnk elmagyarázta minden egyes napóránál, hogyan kell leolvasni az órát a nap segítségével. Nagyon érdekes volt! A Hawa Mahal Palota, (Szelek Palotája) is lenyűgöző!
Jaipurt a rózsaszín városnak is hívják, mert a belváros területén belül aki ingatlant vásárol, kötelező a hagyomány szerint rózsaszínre festeni a házát.
4. nap Jaipur erőd
Elefánt háton baktattunk fel az erődbe.
A kilátás is gyönyörű onnan fentről de az épület ornamentikája nagyon egyedi.
Luca nem volt százas, ezért eléggé gyakran az ölembe kéredzkedett.
Az erőd után az utunk a reptérre vezetett, ahol a legnagyobb meglepetésünkre közölték velünk, hogy törölték a gépünket.
Délután 4 helyett, este 9kor szálltunk fel a gépre, Mumbai fele. Jaipurban azt ígérték, hogy emailen keresztül tájékoztatták a mumbai-i kollégákat, várni fognak minket és zökkenőmentesen elvisznek Mumbaiban a hotelbe. Természetesen nem így volt…..Előlről kellett kezdeni az egész sztoryt, éjfélkor, három gyerekkel, hogy miért vagyunk Mumbaiban és mit szeretnénk.
Későn feküdtünk le és korán keltünk, másnap 8kor landolt a gépünk Dubai fele.
Kalandosabbra sikerült ez a kirándulás a vártnál, de azt hiszem annyi szépet és érdekeset láttunk, kár lett volna kihagyni.